Súťaž - Preventívka bez výhovoriek

 

Rozhovor

Vladimír Kobielsky: Túžim po plných divadelných sálach

„Želám si, aby sa život opäť vrátil do normálu. Divadelné aj koncertné sály plné divákov, ktorým by sme mohli priniesť trochu pobavenia a odreagovania,“ hovorí herec Vladimír Kobielsky.

10.11.2020

Vladimír Kobielsky: Túžim po plných divadelných sálach
"Chceme z našich detí vychovať slušných ľudí," hovorí Vladimír Kobielsky. FOTO: Instagram Vladimír Kobielsky

Obľúbený herec Vladimír Kobielsky (45) je známy najmä ako Marek Bobula zo seriálu Oteckovia. V súčasnosti sa venuje predovšetkým nakrúcaniu a rozhlasu. Keď má toho veľa, hlavu vypne pri športe a prácou v záhrade. Má 3 deti a ako sám vraví, snaží sa o harmonický život a usporiadané manželstvo.

Ste divadelný herec, tvár televíznych seriálov, hráte vo filmoch a venujete sa aj dabingu. Ktorá oblasť herectva je vám najbližšia?
Pestrosť hereckej profesie je to, čo ma baví a láka. Každá z týchto disciplín má svoje čaro. Kedysi som sa venoval prevažne divadlu a dabingu. Dnes väčšinu času trávim pred kamerou a za rozhlasovým mikrofónom.

V súčasnosti hviezdite v seriáli Oteckovia, kde stvárňujete trošku popleteného otca rodiny, Mareka Bobulu. V čom je Marek Bobula podobný Vladovi Kobielskemu?
Obaja máme po 3 deti. Akurát Bobula ich má s dvomi ženami a stále lieta v nejakom probléme. Ja sa snažím žiť harmonický život v usporiadanom manželstve. Podobnosť je hlavne vizuálna (smiech).

Spomenuli ste, že máte 3 deti, z toho dvoch pubertiakov. Aký ste otec? Ste skôr prísny alebo benevolentný?
Nemyslím si, že som najprísnejším rodičom. Snažíme sa s manželkou držať si stranu a vychovať z nich slušných ľudí. Určite som menej prísny, ako bol môj otec na mňa.

Vaše seriálové partnerky sú poriadne semetriky. Či už Diana Mórová v Paneláku, Henrieta Mičkovicová v Búrlivom víne alebo aktuálne Zuzana Mauréry v Oteckoch. Priťahujete typ silných žien? Aká je vaša skutočná manželka? 
Je to silná žena, keď žije so mnou (smiech). Nemá s týmito dámami nič spoločné. Môj súkromný život je jedna vec a práca druhá.

S vašou manželkou ste spolu už 21 rokov, čo je na dnešnú dobu úctyhodné číslo. Prezraďte, aký je váš recept na šťastné manželstvo?
Tolerancia, vzájomná úcta a láska. Tieto ingrediencie keď zmiešate a budete podávať 3-krát denne, je jedno či pred alebo po jedle, malo by to fungovať (smiech).

V roku 1998 ste získali ocenenie Dosky za vaše absolventské predstavenie Na koho to slovo padne. Inscenácia sa hrá dodnes a je medzi divákmi mimoriadne obľúbená. Hra však nie je vhodná pre citlivé povahy, na javisku sa aj fajčí. Ste fajčiar? 
Nie som fajčiar. Cigaretu tam fajčí kolega asi prvé 3 minúty predstavenia. Nemyslím si, že kvôli tomu by mala byť nevhodná pre citlivé povahy. Skôr jej téma a aktuálnosť môžu citlivým povahám prekážať.

Ako herec pracujete v hektickom tempe. Počas nahrávania prvej série Oteckov ste dokonca trénovali na show Let’s dance. Ako sa staráte o svoje zdravie?
Snažím sa chodiť do posilňovne a pridal som sa k partii kamarátov, s ktorými si rád zahrám floorbal.

Tanečnú show ste vyhrali a stali ste sa Kráľom tanečného parketu. Aké miesto má vo vašom živote pohyb?
Som skôr kaviarenský typ a v detstve som vôbec nešportoval. O to viac sa to snažím teraz doháňať.

Vladimír Kobielsky si získal srdcia divákov v seriáli Oteckovia. FOTO: Instagram Vladimír Kobielsky

Vediete k športu aj vaše deti?
Od malička sa moje deti hýbu. Kristián a Klára výborne lyžujú. Kristián hráva futbal a Klára sa venuje športovej gymnastike. Krištof zatiaľ kope do lopty.

Je o vás známe, že ste podstúpili operáciu očných viečok. Vyjadrili ste sa, že odkladaním operácie by vám hrozilo poškodenie zraku. Chodievate pravidelne na preventívne prehliadky? Ako u vás vyzerá prevencia?
Nie, žiaľ nechodievam, ale minule som si nainštaloval aplikáciu VšZP a tá sa ma hneď opýtala na preventívne prehliadky. Musím ich absolvovať.

Operácia viečok má okrem zdravotných výhod aj estetickú funkciu. Ako herec potrebujete vyzerať dobre a mlado. Základom je tiež pekný úsmev. Venujete svojim zubom špeciálnu starostlivosť? 
Mám svojho zubára, ktorý ma našťastie vždy bezbolestne vyšetrí a poopravuje čo treba. Mám rád jeho vetu: „Tak a máš to všetko hotové“.

Predstavenia v divadle sú náročné aj psychicky. Ak chcete svoju postavu zahrať dobre, musíte sa do roly vžiť na 100 %. Ktorá divadelná úloha bola pre vás najnáročnejšia?
Dlhé obdobie som v SND hrával v predstavení Tančiaren, kde sa vôbec nerozprávalo. Len tancom a pohybom sa vyjadroval charakter postavy a dej. Rád na túto úlohu spomínam aj kvôli tomu, že to bolo naozaj fyzicky náročné.

Po náročných úlohách v divadle a hektickom pracovnom tempe je dôležité spomaliť a nabrať sily. Čo je vaša psychohygiena?
Nachádzam ju v športe, alebo v mojej záhrade. Fyzická práca je môj relax. Vypnem hlavu a oddychujem.

Vieme o vás, že ste detstvo strávili u deda na statku. Váš dedo mal vraj 120 rodín včiel a 500 sliepok. Nechýba vám život na dedine?
Ja bývam na dedine. Záhorská Bystrica je síce mestská časť, ale je to veľmi príjemná dedina. Keď chcete domáce vajíčka, viete u koho si ich kúpite. Mám úžasných susedov a žijeme si  v  harmónii.

Máte krásnu rodinu a darí sa vám aj pracovne. Čo by ste si priali na najbližších 10 rokov? 
Prajem si, aby čo najskôr bola vyvinutá vakcína na Covid, ktorá by mohla opäť vrátiť život do normálu. Žiadni nakazení, chorí. Plné divadelné, koncertné a kino sály divákov, pre ktorých by sme mohli priniesť trochu pobavenia a odreagovania sa.

Zaujali vás tieto články?