Súťaž - Preventívka bez výhovoriek

 

Zaujalo nás

Peňaženka zdravia

10 dôvodov, pre ktoré sa oplatí stiahnuť si aplikáciu VšZP

Spýtali sme sa ľudí na sociálnych sieťach, čo si myslia o digitálnej forme aplikácie VšZP. Prečítajte si ich skúsenosť a inšpirujte sa, ako môže uľahčiť život aj vám.

15.11.2022

10 dôvodov, pre ktoré sa oplatí stiahnuť si aplikáciu VšZP

Digitálny svet

Na internet sme presunuli celé životy. 80 % Slovákov je denne online, sociálne siete otvárajú denne tri štvrtiny občanov. Necelých 40 % Slovákov denne nakupuje online a 20 % chodí na online bazáre (vyplýva z reprezentatívneho prieskumu, ktorý pre IT spoločnosť Solitea vypracovala agentúra EMA dáta). Z týchto čísel je zreteľné, že vyhľadávame novinky a uľahčujeme si život, ako sa dá. Prečo nepresunúť do online sveta aj starostlivosť o naše zdravie? Mobilná aplikácia VšZP vám zrýchli prístup k informáciám o vašom zdraví. Čo na ňu hovoria reálni používatelia, sme zisťovali na našich sociálnych sieťach v mesiaci október 2022.

 1. „Najviac sa mi páči, že nemusím sledovať, kedy som bola u zubára, gynekológa alebo na všeobecnej preventívnej prehliadke. Aplikácia ma upozorní, že už je čas a ja sa iba objednám. Vypustím z hlavy ďalšiu povinnosť a zároveň nezanedbávam svoje zdravie,“ podelila sa s nami Petra.
   
 2. „Ja som dôchodkyňa a najskôr som bola vytočená, že som diskriminovaná, pretože nemám hentaký mobil, kde by som si stiahla aplikáciu a mala Peňaženku zdravia. Tak som išla ako stará škola na klasickú pobočku a veľmi milo mi poradili, že sa môžem stať členom aj tak. Stačí niekto z rodiny alebo priateľ, a tak je moja dcérka správcom, ktorý založil skupinu a pozýva do nej ďalších členov, napríklad mňa. Sú tam výhody a môžete ich využívať aj bez moderného telefónu,“ hovorí Ivana.
   
 3. „Mám mobilnú aplikáciu VšZP a stiahol som si ju kvôli Peňaženke zdravia, v ktorej sú rôzne benefity. Úprimne som bol naštvaný a nechápal, že ak chcem preplatiť 100 eur za okuliarový rám, musím mať preventívnu prehliadku u zubára, všeobecného lekára, ako keď by som chcel preplatiť opravu zubu. Že načo? Ale potom som pochopil, že celé je to nastavené len pre nás, aby sme boli zdraví a boli motivovaní chodiť na prehliadky. Vo vyspelých európskych krajinách je prevencia bežná, prečo sa na Slovensku hneváme, že niekto chce, aby sme sa dávali kontrolovať? A ešte je to aj zadarmo, a potom dostaneme benefit na zuby či oči...,“ vysvetľuje Pavol.
   
 4. „Ja ako introvert oceňujem najmä možnosť, že v prípade, že sa mi niečo nepáčilo, môžem v aplikácii reklamovať zdravotnú starostlivosť alebo vyjadriť spokojnosť, či nespokojnosť s návštevou u lekára. Chcem povedať svoj názor, ale hanbím sa z očí do očí, takže možnosť zanechať hodnotenie v aplikácii je pre mňa ako stvorené,“ povedala Dominika.
   
 5. „Moc moc dík za preplatenie u zubára. 120 € som dostal vďaka Peňaženke zdravia, ktorá je v aplikácii. Dobre mi to padlo,“ teší sa Karol.


   
 6. „Ja, ako mama tínedžera, som nadšená, že má v aplikácii svoj preukaz poistenca a SOS kartu pre každý prípad vždy pri sebe. Čo si budeme hovoriť, bez mobilu sa tie deti ani nepohnú,“ usmieva sa Lucia.
   
 7. „Dnes je všetko veľmi drahé, preto sa snažím otáčať euro, ako sa dá. V tejto appke sa mi páči funkcia eRecepty. Najmä preto, lebo keď mám liek od lekára, ktorý musím brať, vždy si tam nájdem aj lacnejšiu alternatívu s rovnakou účinnou látkou. Šetrí mi to kopec prachov na doplatkoch,“ priznáva Eva.
   
 8. „V niektorých krajinách sa ešte furt musíte oháňať COVID preukazom. V tejto appke ho mám vždy poruke a všetky očkovacie dávky v ňom mám načítané automaticky. Rád cestujem a nepotrebujem riešiť zbytočné problémy a tlačiť si certifikát kade-tade, preto mi toto príde super praktická vec,“ hovorí Matúš.
   
 9. „Množstvo výhodných zliav, napríklad zľavy v lekárňach, optikách, na kozmetiku, wellness, kúpele a mnoho ďalších. To je moje,“ chváli aplikáciu Sandra.
   
 10. „Mne vážne leží stav našej planéty na srdci a už by sme mohli v tomto storočí skoncovať s tým, že všetko vypisujeme na papieroch. Som fanúšikom všetkých mobilných aplikácií. Mobil máme denne v rukách, ušetríme planétu a tá od VšZP je zároveň takou prenosnou zdravotnou dokumentáciou, tak prečo si neuľahčiť život?“ pýta sa Jana.
   

Pridajte sa k spokojným užívateľom a stiahnite si mobilnú aplikáciu VšZP aj vy.

Zaujali vás tieto články?