Súťaž - Preventívka bez výhovoriek

 

Zaujalo nás

letné športy plávanie

Využite leto pre svoje zdravie: Toto sú najlepšie letné športy

Leto a pohyb vonku je ideálna kombinácia. Pohyb na čerstvom vzduchu zlepšuje náladu a pomáha odbúravať negatívne myšlienky. Na ktoré letné športy nedáme dopustiť?

17.07.2023

Využite leto pre svoje zdravie: Toto sú najlepšie letné športy

Kamarátstvo, tímová práca, čerstvý vzduch a zábava – to všetko sú výhody letných športov – nehovoriac o zdravotných benefitoch aktívneho života vo všeobecnosti. Leto však netrvá večne, preto je dôležité ho čo najlepšie využiť.

Nemusíte byť pritom vôbec profesionáli. Dokonca aj prvé vyskúšanie športu je skvelý spôsob, ako si nájsť nové hobby alebo sa len tak zabaviť na slnku. Vezmite si opaľovací krém, fľašu vody a využite leto naplno!

Tenis

Toto je typ športu, ktorý neobľubujú masy, no odporúčame ho aspoň vyskúšať. Precvičíte si nielen celé telo, ale tenis pomáha rozvíjať správnu koordináciu ruka-oko. Navyše, potrebujete k nemu len raketu a priestor, ktorý pripomína ihrisko.

Bicyklovanie

Jazda na bicykli pomáha budovať svaly nôh a pôsobí aj na kardiovaskulárny systém nášho tela. Cyklistika môže ľahko budovať ako aj posilňovať i detské telo a tónovať svaly. Pomôže spáliť veľa kalórií a je tým pádom dobrou zábavnou aktivitou pre deti, ktoré sú náchylné na obezitu.

Plávanie

Plávanie je jedným z najobľúbenejších športov počas leta. Akékoľvek verejné kúpalisko, rybník alebo jazero je zvyčajne plné ľudí, ktorí si užívajú teplú letnú vodu a slobodu, ktorá sa s vodu spája. Je to zábavné, osviežujúce a zároveň plávanie pomáha rastu svalov. Ak máme správny štýl, pomôžeme aj svojej chrbtici. Dnes je k dispozícii široká ponuka pre dospelých, kde sa dá naučiť správne plávať v každom veku.

VSZP benefit - Ilustracny obrazok

VšZP benefit

Využite 15 % zľavu na bazénový svet vo Wellness Hotel Patince. Blahodarné účinky termálnej vody si môžete vychutnávať celoročne v 3 vnútorných bazénoch a v 7 vonkajších.

Turistika

Turistika je skvelá outdoorová aktivita, ktorá zvyčajne nie je príliš dostupná, ak bývate v meste alebo ste zaneprázdnení. V lete je však všetko inak. Pomáha svalovej kondícii a dokonale nám precvičí celé telo, najmä nohy. Pomáha tiež budovať náš kardiovaskulárny systém, premasťuje kĺby a môže byť tiež dobrým prostriedkom na uvoľnenie stresu, pretože pobyt vonku býva veľmi osviežujúci.

Bedminton

Často sa považuje za zimný šport, ale dá sa hrať v každom ročnom období. Tento zábavný šport, ktorý sa hrá vo dvojiciach, ale aj jednotlivo, je vhodný pre deti aj dospelých. Je to jeden z tých športov, ktoré zlepšujú kardiovaskulárnu zdatnosť a zároveň je jedným z najobľúbenejších na letnú dovolenku.

Tanec

Tanec je celotelový zážitok bez ohľadu na to, o aký druh ide. Už len 30-minútový tanec dokáže aktivovať telo. Môže podporiť jeho vývoj a zvýšiť silu, flexibilitu, ako aj zlepšiť držanie tela. Vďaka letným teplotám a dlhým dňom si zatancujte pod šírim nebom, kdekoľvek budete mať chuť.

Volejbal

Volejbal je ďalší skvelý šport, ktorý poskytuje príležitosť precvičiť celé telo. Tento šport je známy tým, že spaľuje kalórie a pomáha (najmä) deťom rozvíjať lepší svalový systém. Keď sa rozprávame o deťoch, volejbal je nápomocný aj pri ich raste.

Frisbee

Frisbee je výborná aktivita, na ktorej praktizovanie nepotrebujete ďalšiu osobu a môžete ho hrať aj so svojím psím miláčikom. Je to najjednoduchšia hra, ale s množstvom fyzických výhod. Poskytuje vám kompletný kardio tréning a zvyšuje vašu výdrž. Ideálny na leto. Garantujeme vám, že si počas letných prázdnin perfektne vybudujete kondíciu.

Pétanque

Už ste počuli o hre pétanque, ktorá sa vyslovuje aj petank alebo petang? Pochádza z Francúzska, hrá sa s kovovými guľami na rovnom teréne a dostane vás tak, že nebudete chcieť prestať. Nie je síce fyzicky náročná a o zapotení sa asi nemôže byť reč, poskytne vám ale príležitosť zabaviť sa v kruhu priateľov, prebudí zmysel pre taktiku a súťaženie v kolektíve. A o zábave a radosti predsa leto je.

Už polhodina pohybu denne prináša:

  • zlepšenie cirkulácie krvi v tele,   

  • zvyšuje sa schopnosť využívať kyslík a prekysličíme si organizmus,

  • zlepší sa koordinácia pohybov a motorika,

  • prispieva k psychickej pohode a zlepšuje celkovú kvalitu života,

  • znižuje a odbúrava stres,

  • prospieva kĺbom a najmä svalom, a teda celkovej kondícii,

  • pomáha udržať správnu hmotnosť.

Základ je ušiť si šport na mieru, aby ste si pri ňom dobili baterky, resetovali hlavu a trávili aktívny čas na čerstvom vzduchu. Ak máte záujem cvičiť viac, využite náš nový benefitný program pre verných poistencov Vernosť+, s ktorým sa dá aktívne užiť si leto a ušetriť na tom. Prečítajte si o ňom viac.

Zaujali vás tieto články?