Súťaž - Preventívka bez výhovoriek

 

Aktuality

VšZP medicína

Spojte sa s lekárom 24/7

Hovorí sa, že raz zažiť, je lepšie ako stokrát počuť. Prišla na to aj Daniela, ktorá si vyskúšala, ako funguje vernostný program jednej z poisťovní.

02.01.2024

Spojte sa s lekárom 24/7

Ako priznala Daniela vo svojom e-maile, ktorý nám prišiel do redakcie, je človekom, ktorý radšej píše, ako rozpráva. Svoju skúsenosť nám preto podrobne rozpísala do osobného príbehu. S jej dovolením sme sa ho rozhodli zverejniť. Teraz tento príbeh môžete spolu s jej rozprávaním prežiť aj vy.

Volám sa Daniela a pracujem v banke v Bratislave. Trvalý pobyt i väčšinu lekárov mám ešte stále v Nitre, odkiaľ pochádzam, a na hľadanie nových lekárov v Bratislave nemám toľko času. Na ruke sa mi však vyhodilo niečo ako alergia, vyzeralo to zvláštne a nepozdávalo sa mi to. Mala som strach, keďže som vôbec nevedela, čo to je. Nechcela som to nechať len tak a bála som sa, že sa mi to rozšíri.

Čo teraz?

Ako prvé mi napadlo – kožná. A tak som teda išla klasicky ku kožnej lekárke, nech sa mi na to pozrie. Tá ma poslala na odbery do súkromného laboratória, mala totiž podozrenie, že by to mohla byť intolerancia. Výsledky mi prišli rýchlo, no neboli to len výsledky intolerancií, ale aj bežný krvný obraz. Jedna hodnota ma vyviedla z miery, pretože bola zvýraznená, a pochopila som to tak, že nie je v norme. Moja hodnota červených krviniek bola vychýlená. Dosť som sa zľakla.

Napadlo mi, že som asi chudokrvná a kúpim si železo. Ale aj tak mi to nedalo... Čo keď treba niečo iné? Za mojím lekárom v Nitre sa mi ozaj nechcelo cestovať sto kilometrov. Vtedy mi ale svitlo, som dlhoročný poistenec Všeobecnej zdravotnej poisťovne a tí reklamovali, že majú nejakú odmenu pre verných poistencov.

Vernosť+

Na každom kroku na mňa vtedy vykúkala reklama VšZP s ich novým vernostným programom Vernosť+. Vŕtalo mi to v hlave, a tak som si povedala, že to vyskúšam aj ja. Klasické výsledky od lekára mi nestačili. V reklame sa hovorilo, že vernostný program môže využívať každý, kto je tam poistený aspoň rok. Hovorím si, však to spĺňam!

Začala som si pozerať možnosti, ktoré ponúkajú a využila som konkrétne tretí benefit Dr. Nonstop+. Preštudovala som si to a zdalo sa mi to ako ideálna vec na konzultáciu, ktorú by som potrebovala. Najlepšie na tom celom je, že to môžete využiť každý deň, cez telefón alebo online.

Mám kamarátku s malým dieťaťom a koľko tá už mala chrobákov v hlave, či to a tamto robí správne. Nehovoriac o ľuďoch, ktorí sú niekde v zahraničí a senioroch. Skrátka povedzme si úprimne, vždy dostupný všeobecný lekár a pediater nie je na zahodenie.

Zadarmo a online

Mesačne to podľa informácií, ktoré som si dohľadala, jednotlivca vyjde deväť eur, ja som ale vyskúšala bezplatnú konzultáciu, dva kontakty s lekárom pred zakúpením balíka služieb sú totiž úplne zadarmo. Je to super, lebo nebudete kupovať mačku vo vreci.

Pohodlne som sa zaregistrovala podľa inštrukcií v appke VšZP, podmienky pre vstup do Vernosť+ som mala splnené, a potom som už len klikla na tlačidlo – vyskúšať konzultáciu zdarma.

Zvolila som si možnosť četu, som ten typ človeka, ktorý radšej píše ako rozpráva. S Dr. Nonstop+ si môžete vybrať lekára, ktorý je v službe, predstavte si to ako keď si vyberáte taxikára v aplikácii pre taxík – mal by vám byť sympatický.

Za desať minút hotovo

Po náhodnom výbere sa mi cez čet ozvala lekárka s otázkou, ako potrebujem pomôcť alebo poradiť. Vysvetlila som jej môj problém, poslala som jej aj výsledky z laboratória a poprosila ju o radu, či mám niečo s hodnotou, ktorá ma vystrašila, robiť.

Naša diskusia trvala asi desať minút, čo je s porovnaním s časom, ktorý by som zrejme strávila v čakárni, neuveriteľné. Lekárka ma upokojila a povedala mi, že moje výsledky sú v absolútnom poriadku a nemám sa ničoho obávať.

Táto služba je super, ak sa niekto bojí či hanbí lekárov, nemá čas, alebo ich len nechce zaťažovať už na prvý pohľad s nie veľmi vážnou vecou. Ja som pri tejto konzultácii vybavila tisíc iných vecí a odišla na dovolenku s pokojným svedomím. Verím, že môj príbeh budete vedieť využiť aj ako inšpiráciu pre ostatných, aby sa noviniek nebáli. Za mňa teda na záver jediné, dávam dvanásť bodov z desiatich!

Zaujali vás tieto články?