Podcasty

Anorexia či bulímia nie sú vzdorom ani rozmarom

Téma

Mentálna anorexia, bulímia či záchvatové prejedanie sú poruchy príjmu potravy s rastúcou tendenciou. Čoraz viac sa objavujú u stále mladších ľudí, dokonca už u školákov na prvom stupni základných škôl. Dnes sa o nich porozprávame s psychiatričkou doktorkou Martinou Paulinyovou, ktorá sa stará práve o týchto pacientov na špecializovanom pracovisku ťažko liečiteľných porúch príjmu potravy v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave.

Anorexia či bulímia nie sú vzdorom ani rozmarom - Ilustračný obrázok

Všetky články

Depresia je choroba, ktorú je treba liečiť

Téma

Má dve zdravé deti, skvelého manžela, robí to, čo ju baví, z médií ju poznáme ako veselú kopu a napriek tomu bol jej život naplnený aj smútkom, strachom a panickými atakmi. Čo bolo ich spúšťačom, kedy a ako začala liečiť svoju dušu a čo ju naučila táto životná etapa? Prečítajte si inšpiratívny rozhovor so speváčkou Katkou Koščovou.

Depresia je choroba, ktorú je treba liečiť - Ilustračný obrázok

Všetky články

Prehra môže dať deťom viac ako víťazstvo

Téma

Ako motivovať dieťa k športu? Naučiť ho zvládať aj prehry? A prečo je pre neho dôležité, aby ich zažívalo? Aká je úloha nás, rodičov, na tréningoch, zápasoch a súťažiach našich detí a ako na ne pôsobí naša kritika, ktorú počúvajú z diváckych tribún?

Prehra môže dať deťom viac ako víťazstvo - Ilustračný obrázok

Všetky články

Rakovine prsníka nevieme predchádzať, ale vieme ju úspešne liečiť

Téma

Rakovina prsníka patrí medzi najčastejšie a finančne najnáročnejšie zhubné, nádorové ochorenia u žien. Dá sa jej predchádzať? A aký súvis s ňou majú antiperspiranty, antikoncepcia alebo stres? Je mamografické vyšetrenie bezpečné? Prečo sa robí ženám až po štyridsiatke?

Rakovine prsníka nevieme predchádzať, ale vieme ju úspešne liečiť - Ilustračný obrázok

Všetky články

Ako dať deťom to, čo naozaj potrebujú?

Téma

Ako vychovať z detí dobrých a šikovných ľudí? Ako všetko zvládnuť, stihnúť a nezblázniť sa z toho? Poradí Nika Macinská, mama ôsmich detí, poradkyňa v oblasti výchovy a sprievodkyňa žien na ceste k objaveniu samej seba.

Ako dať deťom to, čo naozaj potrebujú? - Ilustračný obrázok

Všetky články

Pri pôrode je ideálnejšie mať pôrodnú asistentku ako lekára

Téma

Úroveň pôrodníctva na Slovensku, jeho kvality i nedostatky, dôvody, pre ktoré Slovenky rodia radšej v zahraničí, fakty o antikoncepcii a o rizikách pôrodu cisárskym rezom. Aj tieto témy otvoríme s naším dnešným hosťom, profesorom gynekológie a pôrodníctva, Jozefom Záhumenským.

Pri pôrode je ideálnejšie mať pôrodnú asistentku ako lekára - Ilustračný obrázok

Všetky články

Ako (ne)dojčenie ovplyvní vývoj dieťaťa a vzťahovú väzbu s matkou?

Téma

Dokáže žena ovplyvniť tvorbu a kvalitu mlieka? Prečo oň niektoré mamičky prichádzajú už krátko po pôrode? A je pravda, že nedojčené deti majú v neskoršom veku vyšší počet alergií, častejšiu chorobnosť, zápchu či dokonca psychické problémy? Na všetko sa opýtame profesionálnej laktačnej konzultantky Michaely Galkovej.

Ako (ne)dojčenie ovplyvní vývoj dieťaťa a vzťahovú väzbu s matkou? - Ilustračný obrázok

Všetky články

Prijať miesto ministra zdravotníctva bol riadny skok do vody

Téma

Brigádny generál Vladimír Lengvarský bol dlhé roky najvyššie postaveným lekárom v armáde, riadil jednu z najlepšie hodnotených nemocníc na Slovensku a dnes je ministrom zdravotníctva a hosťom nášho podcastu Všeobecne o zdraví. Prečítajte si rozhovor o jeho dlhoročných skúsenostiach v armáde, o práci v náročnom rezorte zdravotníctva, ale aj o jeho súkromnom živote.

Prijať miesto ministra zdravotníctva bol riadny skok do vody - Ilustračný obrázok

Všetky články

Ako sa z vyhorenej marketingovej manažérky stala zapálená trénerka powerjogy

Téma

Je zakladateľkou jedného z najčítanejších slovenských portálov o zdravom životnom štýle a športe. Na konte má úspešné knihy so zdravými receptami a radami, ako nájsť rovnováhu medzi rodinou a prácou, ale má na konte aj jedno pracovné vyhorenie a obdobie, počas ktorého v jej živote nebolo v rovnováhe asi nič. Hostkou nášho dnešného podcastu Všeobecne o zdraví je Jana Šimkovičová, trénerka powerjogy a kreatívna riaditeľka cvičte.sk.

Ako sa z vyhorenej marketingovej manažérky stala zapálená trénerka powerjogy - Ilustračný obrázok

Všetky články

Šťastie páru sa neodvíja od množstva spermií

Téma

Sú naozaj spermie to, čo robí muža mužom? Je téma neplodnosti medzi pármi stále tabu? Prečo je potrebné o nej hovoriť a aké sú možnosti riešenia tohto problému? Dnes sa budeme rozprávať o prevencii a o mužskej neplodnosti s Viktorom Vinczem.

Šťastie páru sa neodvíja od množstva spermií - Ilustračný obrázok

Všetky článkyPartneri portálu

  • Logo partnera
  • Logo partnera