Skrývate svoj úsmev? Vyskúšajte neviditeľný strojček

Redakcia Aktuality 21.09.2021

Strojčeky na zuby sú spájané najmä s deťmi a tínedžermi. Estetické problémy s chrupom však rieši čoraz viac dospelých. Ideálny je tzv. neviditeľný strojček, ktorý je komfortný na nosenie a pre okolie neviditeľný. Všeobecná zdravotná poisťovňa ponúka svojim poistencom 20 % zľavu na neviditeľný strojček v ambulanciách Dr. Martin.

Ortodontickú liečbu zubným strojčekom podstupujú dospelí z rôznych dôvodov. Jednou skupinou sú ľudia, ktorí v detstve nosili fixný strojček, avšak časom sa im zuby posunuli. To mohlo byť spôsobené dodatočným prerezaním zubov múdrosti alebo nedostatočného nosenia tzv. retainera, ktorý fixuje zuby v správnej pozícii.

Druhou, čoraz väčšou skupinou sú ľudia, ktorí strojček na zuby nikdy nenosili, no chceli by svoj chrup vylepšiť.

Čo obnáša neviditeľný strojček

Neviditeľný strojček je rovnako účinný ako klasické strojčeky. Dokáže narovnať krivé zuby aj opraviť nesprávny zhryz. Prvým krokom je digitálny sken zubov na základe ktorého vám zubný lekár pripraví zubné dlahy na mieru.

Na rozdiel od klasického strojčeka, neviditeľný strojček sa neskladá zo zubných zámkov ani drôtikov. Priehľadná zubná dlaha funguje ako zarovnávač, ktorý na zuby vyvinie tlak a pomaly ich posúva do požadovanej pozície. Jedna dlaha sa nosí v priemere 1-2 týždne a potom sa mení za novšiu.

V niektorých prípadoch je potrebné dlahám trošku pomôcť aby sa dosiahol požadovaný pohyb zubov. Týka sa to najmä zložitejšej liečby zubov. V takom prípade sa na zuby aplikujú výčnelky, ktoré podporujú určitý druh pohybu. Výčnelky sú vytvorené z podobného materiálu ako biela plomba a pre okolie sú takmer neviditeľné. 

Ako dlho trvá liečba?

Dlahy je potrebné nosiť cca 22 hodín denne. Skladáte si ich len pri:

  • Jedle
  • Pití inej ako čistej vody
  • Umývaní zubov

Dĺžka liečby je individuálna a zohľadňuje sa pri nej konkrétny problém pacienta a stav zubov. Liečba môže trvať v rozmedzí 1/2 – 2 roky. Odmenou vám však bude krásny úsmev a vyššie sebavedomie.

 
 

Vyhrajte 3x neviditeľný zubný strojček od Dr. Martin

Všeobecná zdravotná poisťovňa vyhlasuje v spolupráci so zubnou klinikou Dr. Martin súťaž o 3 neviditeľné strojčeky. Súťaž je určená poistencom VšZP a budúcim poistencom, ktorí si podajú prihlášku do VšZP do 30.9.2021.

 

 

 

Nevyhrali ste? Nevadí! Máme pre vás zľavu 20 %

Všetci poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne nad 18 rokov môžu využiť až 20 % zľavu na neviditeľný strojček na zuby v zubnej klinike Dr. Martin. Zľavu si môžete uplatniť priamo na klinike po predložení preukazu poistenca.

Chcete sa zapojiť do súťaže a nie ste poistencom VšZP?
Prepoistite sa ešte dnes. Celý proces nezaberie viac ako dve minúty a vybavíte ho z pohodlia vášho domova.  

 

 Partneri portálu

  • Logo partnera
  • Logo partnera