Súťaž - Preventívka bez výhovoriek

 

Zaujalo nás

VšZP vernostný program

VšZP má ku každému klientovi blízko. Rozširuje ponuku služieb a zvyšuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti

VšZP je dlhodobo lídrom na trhu zdravotného poistenia, a to tak v otázke zabezpečenia zdravotnej starostlivosti na Slovensku ako aj v zahraničí, ale i v prípade kúpeľnej a inovatívnej liečby pre poistencov. Schvaľuje najviac liekov na výnimku a dokáže sa postarať o najväčší počet pacientov s finančne najnáročnejšími diagnózami. Dôvod? VšZP sa snaží byť ku každému poistencovi blízko a pomôcť mu, keď to potrebuje.

14.08.2023

VšZP má ku každému klientovi blízko. Rozširuje ponuku služieb a zvyšuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti

VšZP má zodpovednosť voči takmer trom miliónom poistencom. Jej výnimočnosť nespočíva len v tom, že je najväčšia, ale najmä v jej neustálej snahe zlepšovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti a proklientsku orientáciu. Pre svojich poistencov preto zabezpečuje jednu z najširších sietí zdravotníckych zariadení. Najširšiu sieť zazmluvnených poskytovateľov ponúka napríklad pri všeobecných lekároch pre dospelých či stomatológoch.

VšZP je tiež lídrom v inovatívnej liečbe. Každý rok sa jej darí schvaľovať čoraz viac tzv. výnimkových liekov, ktoré pomáhajú zvyšovať kvalitu života pacientov s najnáročnejšími diagnózami. V roku 2022 schválila VšZP najviac žiadostí o úhradu nekategorizovaných liekov, a to 97 % zo všetkých žiadostí.

Vďaka prístupu k inovatívnej liečbe majú onkologickí pacienti, poistenci VšZP, dlhšie prežívanie a lepšiu kvalitu života. V prípade, že neexistuje vhodná liečba na Slovensku, VšZP robí všetko pre to, aby ju pacient získal v zahraničí. Dôkazom toho je, že VšZP aj minulý rok vynaložila najviac financií na úhradu cezhraničnej zdravotnej starostlivosti zo všetkých poisťovní.

Poisťovňa nezabúda ani na následnú zdravotnú starostlivosť vo forme kúpeľnej liečby, ktorú pre poistencov zabezpečujú takmer tri desiatky kúpeľných zariadení. VšZP podporuje svojich poistencov aj v takejto forme liečby, preto schvaľuje najviac žiadostí o úhradu kúpeľnej starostlivosti. V roku 2022 to bolo takmer 90 % všetkých podaných žiadostí

Keďže stále platí, že je lepšie chorobe predchádzať ako ju liečiť, VšZP poskytuje aj  nadštandardnú prevenciu, teda nad rámec zákonnej preventívnej prehliadky. Ponúka najviac vyšetrení zameraných na sledovanie ovplyvniteľných rizikových faktorov onkologických, kardiovaskulárnych a iných ochorení.

Ak navyše pravidelne chodíte na preventívne prehliadky, poisťovňa vás odmení v rámci benefitného produktu Peňaženka zdravia finančnými príspevkami až do výšky 800 eur. Príspevky je možné čerpať na zuby, oči, lieky či očkovanie.

Službami k dostupnejšej zdravotnej starostlivosti

VšZP poskytuje pre poistencov množstvo služieb ako je bezplatné predpôrodné, popôrodné a psychologické poradenstvo. Svoje záležitosti jednoducho na pobočkách vybavia aj poistenci so sluchovým postihnutím, a to prostredníctvom služby Online tlmočník. VšZP rozšírila svoje služby aj o ocenenie každého darcu krvi za každý jeden odber.

Výnimočnou novinkou pre verných klientov je spustenie vernostného programu Vernosť+, vďaka ktorému môžu klienti, ktorí sú súčasťou VšZP rodiny viac ako rok a nemajú nedoplatky na zdravotnom poistení, využiť až dve nové služby. 

Cez službu Dr. Nonstop+ sa môžu poistenci telefonicky alebo cez videohovor spojiť a poradiť sa so všeobecným lekárom alebo pediatrom o svojom zdravotnom stave, prípadne o zdraví svojho dieťaťa. Objednanie+ zas prináša jednoduché vyhľadávanie lekára a možnosť objednať sa priamo cez mobilnú aplikáciu alebo ePobočku na vyšetrenie alebo kontrolu z pohodlia domova.

Poisťovňa si váži aj každého nového klienta, ktorý jej prejaví dôveru a prepoistí sa. 

Poisťovňu je možné zmeniť len raz ročne. Ak aj vy chcete využívať služby vernostného programu Vernosť+, medzi ktoré patrí aj Dr. Nonstop+, či mať prístup k množstvu benefitov z Peňaženky zdravia, prepoistite sa do VšZP do 30. septembra. Môžete tak urobiť aj online alebo v ktorejkoľvek pobočke VšZP na Slovensku.

Zaujali vás tieto články?